ФК МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
Актуелно

Тасевски ги прозиваше „лавовите“, Македонија ЃП стартуваше со подготовки

Македонија ЃП до 22 јануари ќе тренира во Скопје, а потоа ќе замине на подготовки во Аланија

Прочитај повеќе

Македонија ЃП поразена од украинскиот Инхулец

Македонија Ѓорче Петров загуби од украинскиот тим Инхулец со 0-2 на пријателскиот натпревар во Анталија

Прочитај повеќе

Македонија ЃП го продаде Абдул Басит Калид во шампионот на Тунис

Македонија ЃП останува без робусниот напаѓач за вториот дел од сезоната во Првата лига

Прочитај повеќе

Супер-гол на Ајрулаху во поразот на Македонија ЃП од Олександрија (ВИДЕО)

Единствениот гол за „лавовите“ беше фантастичен потег на новото засилување Изет Ајрулаху

Прочитај повеќе

Македонија ЃП отпатува на подготовки во Аланија

Во турскиот туристички центар „лавовите“ ќе одиграат шест пријателски натпревари

Прочитај повеќе

Самир Фазли ја засили Македонија ЃП

29-годишниот напаѓач доаѓа во Македонија ЃП како слободен агент откако замина од Шкендија

Прочитај повеќе

Изет Ајрулаху промовиран во Македонија ЃП заедно со Чарлестон и со Да Силва

Македонија Ѓорче Петров официјално ги промовираше тројцата нови фудбалери

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА ЕСЕНТА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за есенската полусезона во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА МЕСЕЦОТ !

МАКФУДБАЛ го издвои тимот на месецот кој овојпат се однесува на периодот ноември-декември

Прочитај повеќе

Робсон да Силва пред кам-бек во Македонија ЃП

Бразилскиот интернационалец Робсон да Силва ја напушта Беласица

Прочитај повеќе

ФК МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ