ФК ЛАБУНИШТА

Актуелно

Безбедноста на стадионите е приоритет за натпреварите во Првата и Втората лига

Во „Куќа на фудбалот“, Одделот за за безбедност и интегритет одржа работен состанок со претставниците на клубовите, комесари за безбедност, во пресрет на почетокот на вториот дел од натпреварувачката сезона во МФЛ.

Прочитај повеќе

Нуроски се повлекува од финансирање на Лабуништа, раководството со оставка, фудбалерите слободни

​Прекинувањето на натпреварувањето во второлигашката конкуренција и предвремениот крај на сезоната значи крај и за ФК Лабуништа и амбициозниот проект на неговиот сопственик Адем Нуроски.

Прочитај повеќе

Лабуништа загуби од Гостивар во последниот меч од 16. коло во Втората лига - Запад

​По елиминацијата во четвртфиналето од Купот на Македонија, фудбалерите на Лабуништа загубија и во 16. коло до Втората лига - Запад на гостувањето против Гостивар.

Прочитај повеќе

Лабуништа и со трето засилување зимава: Се врати Александар Далчески

​Второлигашот Лабуништа го промовираше и свое трето засилување во јануарскиот преоден рок, досегашниот фудбалер на прволигашот Струга ТЛ, Александар Далчески.

Прочитај повеќе

Лабуништа се засили и со Антонио Каланоски

​Довчерашниот фудбалер на прилепска Победа, Антонио Каланоски е најновото засилување на второлигашот Лабуништа за новата натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе

Лабуништа се засили со Петар Љамчевски од Пелистер

Лабуништа доби повеќе од сериозно засилување за новата сезона во Втората лига - Запад ангажирајќи го досегашниот фудбалер на битолски Пелистер, Петар Љамчевски.

Прочитај повеќе

Алими, Василев и Јакимоски се првите засилувања на Лабуништа за новата сезона

За новата натпреварувачка сезона ФК Лабуништа веќе ги ангажираше и првите три засилувања.

Прочитај повеќе

Лабуништа се ослободи од дури десет фудбалери

​Пред официјалниот старт на подготовките за новата сезона Лабуништа се ослободи од дури десет фудбалери.

Прочитај повеќе

Мечот на Лабуништа со Пелистер и со хуманитарен карактер: За лекување на голманот Стојаноски

Од ФК Лабуништа информираат дека натпреварот од 23. коло во Втората лига - Запад кој се игра во сабота (27. април) против Пелистер во Струга ќе биде од хуманитарен карактер.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - Тим на 17. коло во Втората лига!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 17. коло од двете второлигашки конкуренции...

Прочитај повеќе

ФК ЛАБУНИШТА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД