ФК ЛАБУНИШТА

Актуелно

Безбедноста на стадионите е приоритет за натпреварите во Првата и Втората лига

Во „Куќа на фудбалот“, Одделот за за безбедност и интегритет одржа работен состанок со претставниците на клубовите, комесари за безбедност, во пресрет на почетокот на вториот дел од натпреварувачката сезона во МФЛ.

Прочитај повеќе

Лабуништа се засили и со Антонио Каланоски

​Довчерашниот фудбалер на прилепска Победа, Антонио Каланоски е најновото засилување на второлигашот Лабуништа за новата натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе

Лабуништа се засили со Петар Љамчевски од Пелистер

Лабуништа доби повеќе од сериозно засилување за новата сезона во Втората лига - Запад ангажирајќи го досегашниот фудбалер на битолски Пелистер, Петар Љамчевски.

Прочитај повеќе

Алими, Василев и Јакимоски се првите засилувања на Лабуништа за новата сезона

За новата натпреварувачка сезона ФК Лабуништа веќе ги ангажираше и првите три засилувања.

Прочитај повеќе

Лабуништа се ослободи од дури десет фудбалери

​Пред официјалниот старт на подготовките за новата сезона Лабуништа се ослободи од дури десет фудбалери.

Прочитај повеќе

Мечот на Лабуништа со Пелистер и со хуманитарен карактер: За лекување на голманот Стојаноски

Од ФК Лабуништа информираат дека натпреварот од 23. коло во Втората лига - Запад кој се игра во сабота (27. април) против Пелистер во Струга ќе биде од хуманитарен карактер.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - Тим на 17. коло во Втората лига!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 17. коло од двете второлигашки конкуренции...

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - Тим на 15. коло во Втората лига!

Пролетната сезона во двете второлигашки конкуренции почна со неколку изненадувања. Најголемото секако го приреди фенерџијата Каменица Саса кој на домашен терен славеше со 1-0 против еден од најголемите аспиранти за врвот во Втората лига - Исток, екипата на Кит Го.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Пролетта почнува со струшка пресметка среде Охрид

Пролетниот дел од Втората лига во западната конкуренција веднаш стартува со големата дерби пресметка меѓу двете водечки екипи, Струга Трим Лум и Лабуништа.

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕР ЛИСТА ОД ВТОРАТА ЛИГА - ЗАПАД: Пелистер амбициозно, Струга ТЛ и Лабуништа во битка за врвот!

Ако се суди според табелата по есенскиот дел, Струга Трим Лум и Лабуништа ќе ја водат главната битка за првото место во Втората лига - Запад низ пролетното продолжение од актуелнава сезона.

Прочитај повеќе

ФК ЛАБУНИШТА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД