ФК КИТ-ГО

Актуелно

ВИДЕО: Голот на Кит Го го одбележа последното есенско коло во Втората лига - Пановски во стилот на Артим Шаќири

Дебитантската сезона во Втората лига на Македонија фудбалерите на ФК Кит Го ја завршија на петтата позиција, дел од првата половина на табелата, веројатно како најава за далеку поуспешни следни натпреварувачки сезони но и простор за добра анализа дали тимот, кој ги има едни од убедливо најдобрите услови за работа во Македонија, можеше и подобро.

Прочитај повеќе

Грнев: Кит Го и во новата сезона ќе игра атрактивен фудбал, по бодови и во Прилеп

​Фудбалерите на Кит Го со гостувањето на Победа во Прилеп ги почнуваат натпреварите од новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Брегалница лесно со Осогово, реми на Кит Го со Кожуф, победи на Тиквеш и Охрид

Фудбалерите на Брегалница реализираа уште еден пријателски тест пред стартот на новата сезона во Втората лига - Исток, триумфирајќи со 2-0 (1-0) против Осогово.

Прочитај повеќе

Грнев: Треба малку трпение за после пет месеци пауза да се достигне посакуваното ниво

​По првите две фази од подготовките, фудбалерите на Кит Го од денеска повторно се во својата база во Пехчево каде ќе биде реализирано финалето од подготовките за стартот на новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Фудбалерите на Кит Го преку тим-билдинг ги местат „нишаните“ за новата сезона (ФОТО)

​Фудбалерите на Кит Го во рамките на подготовките во својата база во спортскиот комплекс „Гогов“ во Пехчево, денеска реализираа и тим-билдинг дружба под падините на Малешевската планина.

Прочитај повеќе

Алпај Јусуф од Силекс е најново засилување на Кит Го

​Подготвувајќи се за новата сезона, Кит Го го ангажираше досегашниот фудбалер на кратовски Силекс, Алпај Јусуф.

Прочитај повеќе

Емил Грнев: Кит Го ќе има уште едно до две засилувања за заокружување на играчкиот кадар

​Фудбалерите на Кит Го максимално активно продолжуваат со подготовките за новата сезона во Втората лига - Исток. Во својата база во Пехчево, од денеска почнува третата недела подготовки низ која ќе се темпира формата за новата сезона.

Прочитај повеќе

Кит Го засилен со четворица фудбалери од Брегалница

​Подготвувајќи се за новата сезона во Втората лига - Исток, ФК Кит Го сериозен акцент става и на максимално комплетирање на играчкиот кадар, креирајќи повторно респектабилен тим.

Прочитај повеќе

Грнев прозиваше: И Кит Го ги почна подготовките (ФОТО)

​Фудбалерите на Кит Го ги почнаа подготовките за новата сезона од Втората македонска фудбалска лига - Исток.

Прочитај повеќе

Грнев: Сите многу добро знаат каква коректна екипа е Кит Го, ние уживаме во фудбалската игра

​Фудбалерите на Кит Го ремизираа (1-1) во дерби пресметката со Тиквеш во 16. коло од Втората лига - Исток, во натпревар во кој може да се жали и за пропуштените три бода поради примениот погодок во самиот финиш од средбата.

Прочитај повеќе

ФК КИТ-ГО


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛЃОРЃИ КИТАНОВСКИ
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРТРАЈЧЕ СЕНЕВ
ТРЕНЕРЕМИЛ ГРНЕВ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. ГОРАН ПАШОВСКИ 
12. СТОЈАН БОГДАНОВСКИ 
96. МАРИО САНДЕВСКИ 
ОДБРАНА 
2. НИКОЛА РИСТЕВСКИ 
5. ОЛИВЕР ХРИСТОВ 
6. ИЛЕ СИНЕВ 
13. ИВАН КОЛЕВ 
19. МАРТИН ДИМОСКИ 
23. АНЏЕЛО НИКОЛОВСКИ 
СРЕДЕН РЕД 
7. МАРЈАН ТАШКОВ 
8. ВЛАДИМИР ДУЈОСКИ 
11. ЗОРАН АНДОНОВ 
20. ДАРКО АЛЕКСОВСКИ 
4 МАРИО КРСТОВ 
20. МЕЛИХ ШЕРИФОВ 
24. ТРАЈЧЕ ЕФРЕМОВ 
НАПАД 
9. БОШКО СТУПИЌ 
15. ПЕТАР НАЈДОВ 
16. АНДРЕЈ СИМЕВСКИ 
17. АЛЕКСАНДАР ПАНОВСКИ 
18. БОЈАН РАЈКОВ