ФК КИТ-ГО

Актуелно

ВИДЕО: Голот на Кит Го го одбележа последното есенско коло во Втората лига - Пановски во стилот на Артим Шаќири

Дебитантската сезона во Втората лига на Македонија фудбалерите на ФК Кит Го ја завршија на петтата позиција, дел од првата половина на табелата, веројатно како најава за далеку поуспешни следни натпреварувачки сезони но и простор за добра анализа дали тимот, кој ги има едни од убедливо најдобрите услови за работа во Македонија, можеше и подобро.

Прочитај повеќе

Грнев: Сите многу добро знаат каква коректна екипа е Кит Го, ние уживаме во фудбалската игра

​Фудбалерите на Кит Го ремизираа (1-1) во дерби пресметката со Тиквеш во 16. коло од Втората лига - Исток, во натпревар во кој може да се жали и за пропуштените три бода поради примениот погодок во самиот финиш од средбата.

Прочитај повеќе

Брегалница сака продолжување на победите во Прилеп, дербито во Пехчево

По пласманот во полуфиналето од Купот на Македонија, фудбалерите на Брегалница денеска ги очекува нов предизвик во 16. коло од Втората лига - Исток, пресметката во Прилеп со Победа.

Прочитај повеќе

Грнев: Ја оставаме фаворитската улога на Беласица, Брегалница, Тиквеш..., но ќе ја чекаме нашата шанса

​Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев со осврт за изминатите зимски подготовки и очекувањата за пролетниот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Победи на Брегалница, Кит Го, Кожуф, Охрид, Победа...

На последниот пријателски натпревар низ зимските подготовки, Тиквеш ремизираше (1-1) со Гостивар на дуелот кој се одигра во Марена.

Прочитај повеќе

Кит Го до прва победа во Анталија: Триумф против дански ХИК

​Фудбалерите на Кит Го ја запишаа првата победа на подготовките во Анталија, триумфирајќи на пријателскиот натпревар против младинската екипа на данскиот ХИК со убедливи 3-1 (3-0).

Прочитај повеќе

Ѓорѓиевски: Веднаш ја прифатив понудата од амбициозен клуб како Кит Го

​Најновото засилување на Кит Го, поранешниот младински репрезентативец Бојан Ѓорѓиевски веќе активно се приклучи на подготовките на тимот во Анталија.

Прочитај повеќе

Грнев: Низ следните тест дуели во Анталија следи вистинското темпирање на формата

​Максимално активно продолжуваат подготовките на ФК Кит Го во Анталија, каде фудбалерите на нашиот тим ја минуваат главната фаза од зимскиот подготвителен циклус.

Прочитај повеќе

Кит Го загуби од романска Рипенсиа на првиот тест во Анталија

​Фудбалерите на Кит Го загубија на првиот пријателски натпревар за време на подготовките во Анталија. Во рамноправен меч, Кит Го доживеа пораз од 1-2 (0-1) до романскиот второлигаш Рипенсиа Тимошвар.

Прочитај повеќе

Единствени второлигаши на подготовки во Анталија: Брегалница и Кит Го од денеска во Турција (ФОТО)

​Брегалница и Кит Го се единствените македонски второлигаши кои главната фаза од подготовките за пролетниот дел од шампионатот ќе ја реализираат во турскиот туристички центар, Анталија.

Прочитај повеќе

ФК КИТ-ГО


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛЃОРЃИ КИТАНОВСКИ
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРТРАЈЧЕ СЕНЕВ
ТРЕНЕРЕМИЛ ГРНЕВ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. ГОРАН ПАШОВСКИ 
12. СТОЈАН БОГДАНОВСКИ 
96. МАРИО САНДЕВСКИ 
ОДБРАНА 
2. НИКОЛА РИСТЕВСКИ 
5. ОЛИВЕР ХРИСТОВ 
6. ИЛЕ СИНЕВ 
13. ИВАН КОЛЕВ 
19. МАРТИН ДИМОСКИ 
23. АНЏЕЛО НИКОЛОВСКИ 
СРЕДЕН РЕД 
7. МАРЈАН ТАШКОВ 
8. ВЛАДИМИР ДУЈОСКИ 
11. ЗОРАН АНДОНОВ 
20. ДАРКО АЛЕКСОВСКИ 
4 МАРИО КРСТОВ 
20. МЕЛИХ ШЕРИФОВ 
24. ТРАЈЧЕ ЕФРЕМОВ 
НАПАД 
9. БОШКО СТУПИЌ 
15. ПЕТАР НАЈДОВ 
16. АНДРЕЈ СИМЕВСКИ 
17. АЛЕКСАНДАР ПАНОВСКИ 
18. БОЈАН РАЈКОВ