ФК БРЕГАЛНИЦА
Актуелно

Брегалница почнува со подготовки на 9 јануари, закажани шест пријателски натпревари

Шефот на стручниот штаб Марјан Секуловски в сабота ќе ја изврши првата прозивка

Прочитај повеќе

Брегалница и Кит Го ремизираа (1-1) на првата зимска проверка

Бошко Ступиќ донесе водство за Кит Го, а израмни Ристе Наумов

Прочитај повеќе

Огромно засилување за Брегалница: Муарем Муарем потпиша за „сините“

Муарем потпиша договор до јуни 2022 година, со можност за продолжување на истиот за уште две години

Прочитај повеќе

Брегалница ги почна подготовките за влез во елитата

Лидерот на табелата во Втората лига Исток, тимот на Брегалница, ги стартуваше зимските подготовки

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА ЕСЕНТА ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на есента во вторите фудбалски лиги

Прочитај повеќе

Брегалница го „врза“ Кудев со петгодишен договор

Брегалница потпиша прв професионален договор со еден од најголемите македонски таленти

Прочитај повеќе

Секуловски: Успешната есен треба да е обврска за уште поуспешна пролет за Брегалница

Брегалница ќе презими на врвот на Истокот, па тренерот Марјан Секуловски очекувано е задоволен

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ на 16.коло во вторите лиги: Анес Османоски (Брегалница)

Тој е најдобар играч на 16.коло во вторите лиги во изборот на МАКФУДБАЛ

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 16.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за последното есенско коло во вторите лиги

Прочитај повеќе

Османоски: Нашиот подарок за навивачите ќе биде прволигашка промоција

„Со победата против Слога на најдобар можен начин го завршивме есенскиот дел од сезоната“

Прочитај повеќе

ФК БРЕГАЛНИЦА


Раководство

ИЗВРШЕН ДИРЕКТОРЕмил Тодев
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРНикола Тонев
ТРЕНЕРДобринко Илиевски

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. ДАВОР ТАЛЕСКИ 
98. МАРТИН ДАВКОВ 
  
ОДБРАНА 
2. ДЕНИС СТОШИЌ 
6. МАРТИН ШИШКОВ 
15. ЈОВАН МАНЕВ 
25. ДАРКО СТОЈАНОВ 
20. ФИЛИП МИЛЕНКОВСКИ 
5. СТОЈАН СТОЈЧЕВСКИ 
СРЕДЕН РЕД 
7. МАРТИН СТОЈАНОВ 
71. АНЕС ОСМАНОВСКИ 
23. НАУМЧЕ БАКРАЧЕСКИ 
41. БЛАГОЈ ГУЦЕВ 
73. ТОНИ МИРЧЕВСКИ 
15. ЉУПЧЕ КУДЕВ 
17. МАРИО НАУМОСКИ 
НАПАД 
8. ИВАН НАСТЕВСКИ 
10. СТОЈАНЧЕ ВЕЛИНОВ 
11. РИСТЕ НАУМОВ 
19. ПЕПИ ЃОРЃИЕВ 
16. МАТЕЈ ГЕОРГИЕВ 
18. ТОНИ МИЧКОСКИ 
G-G32VEZ5NYJ