ФК БОРЕЦ

Актуелно

Клубовите се незадоволни од предлог-критериумите за ваучер-системот

Фудбалските клубови од Првата и од Втората лига во Македонија го изразија своето незадоволство од предлог - критериумите за спортски клубови во врска со најавениот ваучерсистем за спонзорирање во спортот преку одредено даночно олеснување овозможено со Законот за данок на добивка.

Прочитај повеќе

Борец со евро-голот на Симе Христов славеше против ерменски Гандзасар (ВИДЕО)

​Во уште една македонско-ерменска фудбалска пресметка денеска, но овој пат од пријателски карактер, новиот прволигаш Борец славеше против прволигашот од Ерменција, ФЦ Гандзасар со 1-0.

Прочитај повеќе

Борец загуби од Александрија на тестот во Банско (0-1)

​Новиот македонски прволигаш Борец минимално загуби од украинска Александрија со 0-1 на пријателскиот натпревар за време на подготовките во Банско.

Прочитај повеќе

НАЈДОБАР ИГРАЧ НА 21. КОЛО ВО ВТОРА ЛИГА: МАРКО ЃОРЃИЕВСКИ (БОРЕЦ)

И третпат оваа пролет, младинскиот репрезентативец Марко Ѓорѓиевски играч на колото во изборот на МАКФУДБАЛ. Офанзивецот на Борец Велес е повторно во фокусот на вниманието откако со хет-трик за само девет минути, од 12. до 21. минута донесе триумф од 3-0 против Партизан Обршани. Токму од таму и најдобар играч на колото за 21. коло во изборот на МАК

Прочитај повеќе

НАЈДОБАР ИГРАЧ НА 17. КОЛО ВО ВТОРА ЛИГА: СИМЕОН ХРИСТОВ (БОРЕЦ)

Без сомнение еден од најдобрите голгетери во второлигашката конкуренција сезонава. 26-годишниот офанзивец на Борец, Симеон Христов со 12 постигнати погодоци низ досегашниот дел од првенството во Втората лига - Исток е убедлив стрелец број еден и во двете второлигашки лиги.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - Тим на 17. коло во Втората лига!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 17. коло од двете второлигашки конкуренции...

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - Тим на 15. коло во Втората лига!

Пролетната сезона во двете второлигашки конкуренции почна со неколку изненадувања. Најголемото секако го приреди фенерџијата Каменица Саса кој на домашен терен славеше со 1-0 против еден од најголемите аспиранти за врвот во Втората лига - Исток, екипата на Кит Го.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Борец ита кон елитата, четири клуба ќе се борат за бараж

Стартуваат возбудувањата во Втората лига исток. Тимот на Борец има убедлива предност по првиот дел од сезоната, дури осум бода позитива во однос на второпласираниот Тиквеш. Кавадарчани се надеваат дека можат да го достигнат составот на Горазд Михајлов на врвот, но исто така мораат да ја чуваат и втората позиција која носи во бараж за Првата лига.

Прочитај повеќе

КОМПЛЕТНА ТРАНСФЕР ЛИСТА ОД ВТОРАТА ЛИГА - ИСТОК: Борец, Кит Го и Тиквеш во трка за првите две места!

Повеќе од интересна пролет ја очекува „источната страна“ од македонската второлигашка конкуренција, ако се суди според амбициите на пет клуба во битката за првите две позиции на табелата.

Прочитај повеќе

Борец минимално поразен од српски Металац (0-1)

​Лидерот во Втората лига – Исток, екипата на Борец загуби од српскиот прволигаш Металац со 0-1 на пријателскиот натпревар кој денеска се одигра во Охрид.

Прочитај повеќе

ФК БОРЕЦ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД