ФК БЕЛАСИЦА

Актуелно

ВИДЕО: На „Филип Втори“ се за четири минути... два убави гола за реми

Работнички и Беласица ремизираа (1-1) во 26. коло од Првата македонска фудбалска лига на дуелот кој се одигра на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Беласица го победи Пелистер со два гола на Истатов, Саса загуби од Вихрен

​Беласица запиша триумф од 2-0 против Пелистер на пријателскиот натпревар кој се одигра во Струмица.

Прочитај повеќе

Беласица имаше негатива од 0-2, но дојде до 2-2 со бугарскиот прволигаш Царско село

​Струмичка Беласица ремизираше (2-2) со бугарскиот прволигаш Царско село на пријателскиот натпревар кој се одигра на националниот спортски комплекс „Бојана“ во Бугарија.

Прочитај повеќе

Реми на Беласица и Плачковица во меѓусебната контрола

​Лидерот по есенскиот дел во Втората лига - Исток, екипата на Беласица ремизираше (1-1) со Плачковица на првиот пријателски натпревар низ зимските подготовки.

Прочитај повеќе

Беласица ги промовираше првите три засилување за пролетниот дел од сезоната (ФОТО)

​Лидерот по есенскиот дел во Втората лига - Исток, екипата на Беласица ги промовираше првите три засилување за продолжението од шампионатот. Роберт Митев, Давид Стојков и Васко Коцев се новите три имиња меѓу струмичани.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА ПОЛУСЕЗОНА ВО ВТОРА ЛИГА: Мартин Мирчевски (Беласица)

Беласица изненади многумина во првиот дел од сезоната 2019/2020 со доминацијата во Втората лига - Исток и освоеното прво место по есенскиот шампионат. Но, повеќе од заслужено е на врвот благодарание и на својот најдобар поединец, офанзивецот Мартин Мирчевски кој блесна на второлигашката сцена.

Прочитај повеќе

Беласица славеше против Кожуф (1-0) на тестот во Дојран

Беласица триумфираше со 1-0 против Кожуф на пријателскиот натпревар кој се одигра на „СЦ Истатов“ во Нов Дојран.

Прочитај повеќе

Шкендија триумфално го доби пехарот, Работнички ја испрати Беласица во второлигашко друштво

Шкендија со триумф (4-1) над Академија Пандев ја прослави титулата во Тетово. Арбин Зејнулаи донесе водство во 26.минута, Енур Тотре зголеми на 2-0 во 51.минута, а само една минута подоцна Кристијан Иванов го намали резултатот. Но, Шкендија го потврди триумфот со голот на Стенио Жуниор во 67.минута. Во завршницата, Зејнулаи вторпат погоди за конечн

Прочитај повеќе

Шкупи настрада од разлутената Шкендија, Беласица му зеде бод на Вардар

Актуелниот првак Шкендија убедливо го совлада Шкупи на домашен терен со 5-1, а Беласица освои бод против Вардар во Маџари, 1-1.

Прочитај повеќе

Вардар и Шкендија одиграа без победник, Работнички ја совлада Ренова во Тетово

Вардар и Шкендија не успеаја да постигнат гол и ремизираа без голови на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари. Шкендија ја задржа предноста од 12 бода, а Вардар и понатаму мечтае да го победи ривалот.

Прочитај повеќе

ФК БЕЛАСИЦА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛСЛАВЧО ВАСКОВ - ПИНДА
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРЃОКО ХАЏИЕВСКИ
ТРЕНЕРРАДЕ ЦИЦМИЛОВИЌ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД