ФК БЕЛАСИЦА
Актуелно

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 12.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 12.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Беласица ги промовираше Демир, Барбоса и Пеев

Демир, Барбоса и Пеев се засилувањата кои треба да го подигнат квалитетот на тимот на Беласица

Прочитај повеќе

Шкупи ремизираше (2-2) против Оболон во Анталија, Беласица без голови против Њу Старс

Шкупи ремизираше (2-2) против Оболон Киев на пријателскиот натпревар во Анталија

Прочитај повеќе

Пелистер успешен против Деволи, Беласица убедлива против Плачковица

Беласица славеше против Плачковица со 3-0. Бесар Гуџуфи беше двоен стрелец

Прочитај повеќе

Тиквеш подобар од Беласица во Струмица

Тиквеш по првиот дел водеше со 0-3, но потоа Беласица постигна два гола и го ублажи поразот

Прочитај повеќе

Беласица го промовираше Ѓоре Јовановски: Сите веруваме во опстанок (ФОТО)

„Сите овде во клубот, стручниот штаб, фудбалерите и раководството веруваме дека ФК Беласица може да опстане“

Прочитај повеќе

Беласица ги претстави засилувањата и тренерот Ѓоре Јовановски (ФОТО)

Нов тренер е Ѓоре Јовановски, а во струмичкиот прволигаш Беласица засега пристигнаа шест засилувања

Прочитај повеќе

Ѓоре Јовановски: Се додека има теорија, Беласица може да обезбеди опстанок!

Доведени се многу нови фудбалери, а Ѓоре Јовановски верува дека Беласица може до опстанок

Прочитај повеќе

Ѓоре Јовановски ќе ја спасува Беласица?

Раководството на клубот има огромна желба да го доведе искусниот стратег

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА ЕСЕНТА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за есенската полусезона во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ФК БЕЛАСИЦА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛСЛАВЧО ВАСКОВ - ПИНДА
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРЃОКО ХАЏИЕВСКИ
ТРЕНЕРРАДЕ ЦИЦМИЛОВИЌ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ