ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
Актуелно

Пандев: Му благодарам на Васоски што прифати да биде тренер, ќе доведеме Бразилец во нападот

„Сакам јавно да му заблагодарам на Васоски што прифати да биде тренер на Академија Пандев“

Прочитај повеќе

Васоски ги „построи“ пандевци, нападот посилен за Михајловиќ

Србинот Бранко Михајловиќ треба да биде засилување за нападот на Академија Пандев

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА ЕСЕНТА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за есенската полусезона во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Јовановски, Манев и Шаркоски станаа „пандевци“

Првите три нови имиња пристигнаа во комплексот Пандев

Прочитај повеќе

Васоски: Академија Пандев има прекрасен комплекс, ќе доведеме 3-4 засилувања и да го освоиме Купот

„Ќе се обидеме да доведеме 3-4 засилувања, целите ни се освојување на Купот и опстанок“

Прочитај повеќе

Академија Пандев го претстави Васоски: Огромна е честа да бидеш наш тренер

Заедно со Васоски, доаѓаат и Раденко Бојовиќ и Тони Богдановски

Прочитај повеќе

Шаркоски се збогува со Работнички, потпишува за Академија Пандев

Неговиот договор со „романтичарите“ истекува со почетокот на зимскиот преоден рок

Прочитај повеќе

Васоски допатува во Струмица на потпис со Академија Пандев

Александар Васоски пристигна во Струмица на потпис на договорот со Академија Пандев

Прочитај повеќе

Комплексот Пандев блесна во полн сјај (ФОТО)

Капиталната инвестиција на најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев е комплетно закружена

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА МЕСЕЦОТ !

МАКФУДБАЛ го издвои тимот на месецот кој овојпат се однесува на периодот ноември-декември

Прочитај повеќе

ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛИЛИЈА МАТЕНИЧАРОВ
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕРЈУГОСЛАВ ТРЕНЧОВСКИ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. ДУШАН ЧУБРАКОВИЌ14.06.2019
12. МАРКО АЛЧЕВСКИ14.01.2021
ОДБРАНА 
14. ФИЛИП ТРАЈАНОВСКИ14.06.2021
3. ДАВИД АТАНАСКОВСКИ14.06.2020
4. ДИМЕ ДИМОВ14.06.2019
5. ТОМИСЛАВ ИЛИЕВ14.01.2020
16. ВАНЧЕ ШИКОВ14.06.2019
20. РИСТЕ ТЕМЕЛКОВ14.06.2022
2. ВАНЕ ЈОВАНОВ 14.06.2020
6. СТЕФАН КОСТОВ14.06.2020
СРЕДЕН РЕД 
33. МИХАИЛ МАНЕВСКИ14.06.2022
15. ВАНЕ ЈОВАНОВ14.06.2022
14. ЉУПЧЕ ДОРИЕВ14.06.2020
7. ФИЛИП МИХАИЛОВ14.06.2022
10. ДАНИЕЛ МИЛОВАНОВИЌ14.01.2020
20. КРИСТИЈАН ИВАНОВ14.06.2021
8. ЃОРЃИ СТОИЛОВ14.06.2020
НАПАД 
77. АЦЕ СТОЈКОВ14.06.2019
99. СТОЈАНЧЕВ ВЕЛИНОВ14.01.2021
19. САШКО ПАНДЕВ14.01.2020
17. МАРИО КРСТОВСКИ14.06.2021
23. КРИСТИЈАН СТОЈКОСКИ14.06.2020
  
G-G32VEZ5NYJ