Вести од ФФМ

Актуелно

Сејдини: Наумче Мојсовски ќе одговара, клубови заплашувани со премиерот, известени се УЕФА и ФИФА

Претедателот Муамед Сејдини истакна дека клубовите се уценувани со користењето на ваучерите

Прочитај повеќе

Мојсоски: Не може Општинските фудбалски сојузи да имаат поголема моќ од клубовите

Тој истакна дека нема ништо против актуелното раководство на Фудбалската федерација на Македонија

Прочитај повеќе

Првиот човек на МОК на средба во ФФМ

Претседателот на МОК, Даниел Димевски, денеска беше во прва формална посета на Куќата на фудбалот

Прочитај повеќе

Сејдини: Ако ме поддржи ОФС Кичево - ќе барам нов претседателски мандат во ФФМ

Муамед Сејдини ќе се кандирира за нов мандат во ФФМ доколку добие поддршка од ОФС Кичево

Прочитај повеќе

АМС: ФФМ да го почитува Законот за спорт

Во Фудбалската федерација на Македонија утврдени се низа неправилности спротивно на Законот за спорт

Прочитај повеќе

Сејдини: Како што ветивме, брзо се договоривме со Ангеловски

„Како што ветивме пред јавноста за нашиот прв избор за селектор, го продолжуваме патот кон успехот“

Прочитај повеќе

ФФМ ќе продолжи со грижа за младинските категории, футсал и женските лиги, како и за службените лица во сите категории

Сите наведени трошоци ќе ги покрива ФФМ

Прочитај повеќе

ФФМ потсетува клубовите до четврток да аплицираат за добивање ваучер

Барањето треба да биде доставено до ФФМ до четврток

Прочитај повеќе

Преодниот рок во Македонија ќе трае од 15 јануари до 11 февруари

Барањата кои ќе бидат доставени по 23.59 часот на 11 февруари, ќе се сметаат за ненавремени

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Историскиот говор на Тони Стојановски испишан во ФФМ

„Победа за радост на душата! Оваа Македонија ќе живее. Ќе живее уште!“

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

„Марка“ го фали Столе Димитриевски: Тој е квалитет за Ла Лига 27.01.2021 „Столе Димитриевски ја спречуваше Барса се додека можеше“ Види детали
АЕК упатил официјална понуда за Стефан Ристовски 28.01.2021 Покрај АЕК, во игра за потписот на Стефан Ристовски е и лидерот Олимпијакос, а постојат опции и за Италија Види детали
Солскјер: Игравме лошо, а и судиските одлуки беа против нас 28.01.2021 Покрај лошото издание, менаџерот Оле Гунар Солскјер вели дека на поразот влијаеле и судиските одлуки Види детали
Шкупи ремизираше со Ахмат Грозни, повторно стрелаше Адеми 28.01.2021 Шкупи ремизираше (1-1) против рускиот клуб Ахмат Грозни на подготовките во Анталија Види детали
На улица убиен руски фудбалер 28.01.2021 Рускиот фудбалер Јегор Дробиш е убиен додека се враќал дома по вечерно излегување Види детали
Де Лаурентис му даде поддршка: Гатузо останува тренер на Наполи 28.01.2021 Џенаро Гатузо останува на клупата на Наполи и ќе го предводи тимот за кој настапува Елиф Елмас Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

„Марка“ го фали Столе Димитриевски: Тој е квалитет за Ла Лига
27.01.2021
„Столе Димитриевски ја спречуваше Барса се додека можеше“
Види детали
G-G32VEZ5NYJ