Актуелно

Ди Марија расположен во триумфот на ПСЖ против Рен

Аргентинецот беше двоен стрелец и асистент

Прочитај повеќе

Погребот на Марадона ќе трае два дена, збогувањето ќе биде на „Бомбоњера“?

Телото на Диего Марадона ќе биде изложено на „Ла Бомбоњера“, а збогувањето ќе трае 48 часа

Прочитај повеќе

Наполи го менува името на стадионот, Елмас ќе игра на „Диего Армандо Марадона“

„Сан Паоло“ официјално ќе биде преименуван во стадион „Диего Армандо Марадона“

Прочитај повеќе

Синот на Марадона ќе бега од болница во Неапол за да стигне на погребот

Веста за смртта на татко му ја дозна во болницата „Котуњо“ каде се лекува од коронавирус

Прочитај повеќе

ИН МЕМОРИАМ: Диего Марадона - Златното момче со брзоплет јазик (1)

Неговите врсници се воодушевуваа на чудесната способност за контролирање на фудбалската топка

Прочитај повеќе

Проклетиот 25.ноември: Пред 15 години го зема Џорџ Бест, сега Диего Марадона

На истиот датум пред 15 години почина Џорџ Бест

Прочитај повеќе

ЛШ: „Кралевите“ го покорија Милано, Аталанта го освои „Енфилд“ (ВИДЕО)

Реал славеше со 0-2 во Милано, а и Аталанта со идентичен резултат го победи Ливерпул

Прочитај повеќе

Да се наежиш: Кога Марадона се врати на „Бомбоњера“ (ВИДЕО)

Божеството се врати во храмот, народот полуде...

Прочитај повеќе

ЛШ: Борусија Менхенгладбах убедлива, Сити во нокаут фазата (ВИДЕО)

Манчестер Сити ја оствари и четвртата победа во групната фаза од ЛШ

Прочитај повеќе

Наполи, тажно и моќно: Засекогаш ! Чао, Диего !

Италијанскиот калчолигаш Наполи се збогува со својот Диего Армандо Марадона

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 13.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ ! 26.11.2020 МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 13.коло во вторите лиги Види детали
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 13.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ: Дарк... 26.11.2020 Дарко Алексовски со играта на мечот против Тиквеш заслужи да биде МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ на 13.коло Види детали
Погребот на Марадона ќе трае два дена, збогувањето... 26.11.2020 Телото на Диего Марадона ќе биде изложено на „Ла Бомбоњера“, а збогувањето ќе трае 48 часа Види детали
Наполи го менува името на стадионот, Елмас ќе игра... 26.11.2020 „Сан Паоло“ официјално ќе биде преименуван во стадион „Диего Армандо Марадона“ Види детали
Синот на Марадона ќе бега од болница во Неапол за ... 26.11.2020 Веста за смртта на татко му ја дозна во болницата „Котуњо“ каде се лекува од коронавирус Види детали
ИН МЕМОРИАМ: Диего Марадона - Златното момче со бр... 26.11.2020 Неговите врсници се воодушевуваа на чудесната способност за контролирање на фудбалската топка Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 13.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ !
26.11.2020
МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 13.коло во вторите лиги
Види детали