Актуелно

ФФМ официјализира: Игор Ангеловски ќе ја води Македонија на Европското првенство

„Со Игор лесно се договоривме за сите детали околу продолжување на соработката“, изјави Муамед Сејдини

Прочитај повеќе

Најважната информација УЕФА ќе ја соопшти на 5 март: Европското првенство во 12 градови од 12 земји

„Засега има четири можности - 100% гледачи на стадионите, од 50,до 100%, од 20 до 30% или без гледачи“,

Прочитај повеќе

Сејдини: Како што ветивме, брзо се договоривме со Ангеловски

„Како што ветивме пред јавноста за нашиот прв избор за селектор, го продолжуваме патот кон успехот“

Прочитај повеќе

Ангеловски: Сите заедно и сложно да се радуваме на нови големи победи

„Благодарност до капитенот, фудбалерите од репрезентацијата и јавноста за поддршката“

Прочитај повеќе

Ангеловски на средба во ФФМ: Останува селектор на Македонија

Треба да бидат прецизирани последните детали, но извесно е потпишување на нов договор

Прочитај повеќе

Адеми: Македонија ја сметаат за „мала“ пред ЕП, но затоа може да биде и најопасна!

Адеми смета дека наш најголем адут ќе биде доколку другите селекции не потценат

Прочитај повеќе

Емотивно видео: Фудбалерите ја израдуваа Македонија

За неполни шест месеци Македонија ќе биде дел од елитниот фудбалски собир

Прочитај повеќе

Новиот стадион на Стеауа ќе биде базата на Македонија во пресрет на ЕП

„Со Македонија е потпишан договор за користење на новиот стадион во Букурешт“

Прочитај повеќе

Ексклузивно: Најдобрите 11 на Горан Пандев со кои играл во дресот на Македонија

Горан Пандев за МАКФУДБАЛ ги откри најдобрите 11 со кои настапувал во репрезентацијата

Прочитај повеќе

Чеферин: Супер ми е што Македонија се пласира на Европското првенство

Претседателот на УЕФА ја посочи Македонија за големо пријатно освежување како ЕП

Прочитај повеќе

Популарни вести

Последни вести

Турците го претставија Лука Станковски: Фенербахче го сака новиот македонски дијамант (ФОТО) 16.01.2021 „Висок е 190 сантиметри, има одлична техника, игра во средниот ред и како од шега постигнува голови“ Види детали
Челси и Манчестер Јунајтед во трка за Деклан Рајс 16.01.2021 Вест Хем одреди отштета од 95 милиони евра за дефанзивецот Види детали
Озил раскинa со Арсенал, се чека потпис за Фенербахче 16.01.2021 Тој ќе склучи „дил“ на две и пол сезони, а од тоа го дели само официјалниот раскин со Арсенал Види детали
Вети дека ќе се слика гола и со маска, ако Лацио ја победи Рома - си го исполни зборот (ФОТО) 16.01.2021 Италијанската убавица Ана Фалки е една од најпознатите навивачки на Лацио Види детали
Струга Трим Лум се пресели во Драч, почнува втората фаза од подготовките 16.01.2021 Струга Трим Лум ја замени Струга за Драч, за да ја реализира втората фаза од подготовките Види детали
Футсал првакот Шкупи на мегдан со украинскиот Керсон во ЛШ: Подготвени за изненадување 16.01.2021 Шкупи денеска (13 часот) во Запорожје го игра натпреварот од 1/16 - финалето во ЛШ Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Турците го претставија Лука Станковски: Фенербахче го сака новиот македонски дијамант (ФОТО)
16.01.2021
„Висок е 190 сантиметри, има одлична техника, игра во средниот ред и како од шега постигнува голови“
Види детали
G-G32VEZ5NYJ